אטרקציות בקצרין

גן מיקולוב

חנוכת שלב א' התקיימה ביום ה- 24.6.2013 בנוכחות שגריר צ'כיה בישראל, משלחת מהעיר מיקולוב ומנהל מרחב הצפון של קק"ל - יפתח הרחול.

  הגן נבנה ע"י הקרן הקיימת לישראל לציון את ברית הידידות בין קצרין למיקולוב.

עבודות שלב א' כוללות את חזית הגן, עבודות גינון ופיתוח סביבתי, ואלמנטים הלקוחים ממיקולוב ובכללם מגדל ושעון, שהוא דגם מוקטן של מגדל השעון שמסמל את מיקולוב. כמו כן תוצב עמדת שמע ובה המבקרים בגן, יוכלו ללמוד על מיקולוב ועל העבר העשיר שלה.

עוד בכוונתנו, להציב בגן אנדרטה לזכר הניספים בשואה.

מנהלת אגף חינוך וחברה, ד"ר עדית קמחי: "קצרין מקיימת מזה עשר שנים קשרי ברית ידידות עם מיקולוב בצ'כיה. בחמש השנים האחרונות הקשר הפך להיות פעיל מאוד, משמעותי מבחינת המורשת היהודית כמו גם אנושי וחם מבחינת הקשר הבין אישי בין האנשים ובני הנוער המעורבים. "

בשנה שעברה, בעת שהמשלחת הצ'כית ביקרה בישראל ,הונחה אבן הפינה לגן מיקולוב בקצרין בטקס רב משתתפים בנוכחותה של סגנית שגריר צ'כיה בארץ, ומשפחתה.

בנוסף, נודע לנו מפי חברינו המיקולובים, ששגריר צ'כיה בארץ סיפר להם שהקשר שלהם עם קצרין הוא הקשר הפעיל היחיד בין ערים בצ'כיה וישראל ושהוא עוקב אחריו בלהיטות ובעניין. "

לכשיושלמו העבודות, יהפוך הגן למוקד בילוי למשפחות, שיכלול, בין היתר, מגרש מיני פץ', מבוך לילדים, מסלול אופנים אתגרי, מכשירי כושר, מגרשי פטאנג, פארק כלבים.