מרכזי מבקרים בקצרין

יקב רמת הגולן

  • כתובת: פארק תעשיה ותיירות קצרין (כ-2 ק
  • טלפון: 04-6968435
  • טלפון נוסף: 04-6968409
  • This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

במרכז המבקרים של יקב רמת הגולן תוכלו לחוות מפגש בין כישרון עשיית יינות מובחרים לאנשים שבאמת אוהבים את המקצוע.

מרכז המבקרים של יקב רמת הגולן מציע סיורים מודרכים לקבוצות ויחידים, בהם ניתן לצפות בתהליך ייצור היין, לטעום ממגוון יינות היקב המפורסמים בארץ ובעולם ואף לקנות מיינות היקב, אביזרי יין ומזכרות.

במקום גם מרתף יין ייחודי לטעימות מקצועיות.

ימי פתיחה:
ראשון עד שישי וערבי חג.
שבתות, חגי ישראל וימי זיכרון: סגור.
הסיורים בתשלום, כולל שי.
יש לתאם ביקורים מראש.

יקב רמת הגולן הנו יקב הפרימיום המוביל בישראל. מאז היווסדו ב- 1983 משווקים יינות היקב תחת שלושה מותגים מובילים: "ירדן", "גמלא" ו"גולן".

היקב שייך לארבעה קיבוצים: אל רום, אורטל, עין זיוון וגשור, וארבעה מושבים: רמת מגשימים, יונתן, אלוני הבשן ורמות נפתלי, שהנם גם בעלי הכרמים.

פעילותו של יקב רמת הגולן שינתה את תפיסת עולמו של הצרכן הישראלי, היוותה נדבך חשוב בפיתוח תרבות היין בארץ והציבה את ישראל על מפת היין העולמית.

שילוב מושלם של גורמים מאפשר את איכות היינות של יקבי רמת הגולן. אדמת הגולן - אדמת בזלת געשית, המנקזת את מי הגשמים היטב, מבנה הרמה - מדרונות מתונים וגבעות רמות, האקלים - קיץ יבש, שלג בחורף ורוחות קרירות מהחרמון, גובה טופוגרפי - כרמים הפרושים על פני גבהים משתנים - מ - 400 מטר מעל פני הים ועד 1,100 מטר - מאפשרים תנאי אקלים מגוונים יחסית ומכאן גם גידול זנים שונים של ענבים באזורים המתאימים להם.

המבנה הטופוגרפי והאקלימי הייחודי שבו נטועים כרמי היקב הוא זה אשר משפיע על איכות הזנים השונים ומכאן גם על איכויות היין, בארבע קטגוריות: יין יבש, חצי יבש, מתוק ומבעבע.

לצד כל אלו, קיים כמובן גם הגורם האנושי, המורכב מהכורמים, אנשי המחלקה לגידול יין והייננים, כל אלו עושים ללא לאות וללא פשרות על מנת ללמוד לעומק ולהביא לידי מימוש את מירב הפוטנציאל הגלום ברמת הגולן, ארץ היין שלנו, לכדי יצירת יין באיכות הגבוהה ביותר.