פינות חמד בקצרין

טיילות בקצרין

אם אתם אוהבים לטייל ולחקור פינות נסתרות, אם זה הרגע סיימתם את שנת הצהרים באחד מחדרי האירוח או ארוחה טובה באחת ממסעדות קצרין ואם חשקה נפשכם בטיול מחלץ עצמות, במעט צל, צלילי מים מפכים וציוץ ציפורים. אנו ממליצים לכם לצאת לטיול רגלי באחת מטיילות העיר.

טיילת בתרא

מיקום: בשכונת בתרא (פניה מרחוב שיאון)

טיילת בתרא

טיילת בתרא נחנכה בשנת 2001 והיא ללא ספק פרוייקט אדריכלי יוצא דופן בישראל , המשלב מי נחל (ממעין טבעי)בתוך שכונת מגורים.
מקורות מי הנחל בטיילת הם מעיינות הפאחורה הנמצאים מעברו השני של כביש הגישה לקצרין (המלצת מסלול למעיינות הפאחורה תמצאו באתר זה בקטגוריית "לטייל")הטיילת כוללת אפיק נחל קטן בנוי אבני בזלת אשר תחילתו במזרקה ובריכה קטנה וסופו בקצה שכונת המגורים. אפיק הנחל עובר פעם מימינה ופעם משמאלה של הטיילת ואין ספק כי ירוק הצמחייה וקול פכפוך המים מוסיפים לתושבי השכונה רוגע ושלווה.

טיילת חרמון

מיקום: לאורך כביש הגישה לקצרין (כביש 9088)

tayelet hermon2

טיילת חרמון נחנכה ביום ההולדת ה24 של קצרין. הטיילת שאורכה 1.6 ק"מ מקשרת בין פארק התעשייה והתיירות ובין קצרין היישובית. לאורך הטיילת כרמי גפנים מטופחים, סככות צל ואלמנטים פיסוליים.

טיילת חצבים

tayelet2מיקום: היכנסו בכניסה הצפונית של קצרין וסעו ברחוב דליות עד קצהו. החנו את רכבכם בחניון השוק (החניון המקורה הניצב בקצה רחוב דליות )וצאו באופן רגלי דרומה לכיוון החורש, לאחר כמה עשרות מטרים תבחינו בפניה משולטת (שמאלה) לכיוון טיילת חצבים.

שימו לב! המסלול איננו מעגלי - ניתן לחזור לרכבכם באותה הדרך או לחילופין לצאת מן הטיילת ולחזור אל רכבכם דרך רחוב זוויתן. טיילת חצבים נחנכה בחודש מאי 2007 ואורכה 1200 מ'. שמה של הטיילת הוענק לה בשל ריכוז גדול מאד של חצבים הניצבים לאורכה בכל סתיו. הטיילת נסללה לאורכו של נחל קצרין נחל אשר בימי החורף הסוערים גועש ורועש ובימי הקיץ מכנס בתוכו בריכות פכפוך קטנות, לאחר כמה מאות מטרים של הליכה בתוך נופיו עוצרי הנשימה של הגולן, תגיעו למצפה גור ממנו תוכלו להביט על מפל הנחל ושפני הסלע הנחבאים בין סלעיו כאשר מן העבר השני נשקף נוף מרהיב של דרום הגולן, הכינרת ובימי ראות טובה אף רחוק הרבה יותר.

לאורך הטיילת ובצל החורש הטבעי פזורים להנאתכם פינות ישיבה מוצלות וספסלי עץ טבעי.

*טיילות נוספות בשכונות קצרין: טיילת אפק, טיילת גמלא וטיילת נווה.