אומנים וגלריות בקצרין

ציפי דינרמן

  • כתובת: רח' המשושים 10, קצרין
  • אשת קשר: ציפי דינרמן
  • טלפון: 054-2273430

ציפי דינרמן ובעלה מאיר (ז"ל), ממייסדי קצרין, נענו למודעה שפרסם סמי בר-לב בעיתונות בשנת 1975, הצטרפו לגרעין המיישב, ובאו עם בנותיהם ליצור חיים חדשים בגולן.

את עיסוקה באמנות (ציור, רישום, עיצוב ותפירה) הפכה ציפי למקצוע, כאשר החלה להדריך קורסים באומנויות הטקסטיל (רקמת עמים, עבודות טלאים, פיסול רך, עבודות בעור, וכו'), זאת עשתה במשך שנים רבות בלימודי החוץ במכללת הכנרת בצמח, ובישובי ומתנ"סי הגולן.

ציפי היא אמנית רב-גונית, ואין חומר שלא תנסה לטפל בו ולאלף אותו לצרכיה היצירתיים. "אם מישהו אחר יכול – גם אני יכולה" – זהו המוטו העומד כנר לרגליה של האישה הסופר-יצירתית, כאשר היא אוחזת במקדחה או במסור, במסרגה או במלחם. וכך, לדוגמא, כאשר עסק מאיר בעלה באומנות הויטראז', למדה ממנו ציפי את מלאכת העבודה בזכוכית. כאשר הלך מאיר אלוף נעוריה לעולמו לאחר מחלה ממושכת, הכירה ציפי את אברהם רוזנפלד, אף הוא אלמן מקצרין. מאחר שאברהם פחח ומסגר במקצועו, פתח הדבר בפני ציפי אתגר של התמודדות עם חומר חדש, והיא פצחה בקריירה חדשה כמעצבת במתכת. יחד עם אברהם היא מתגוררת ויוצרת עד היום בבית המשמש גם כסטודיו וכגלריה פעילה. הזוגיות החדשה עם אברהם פתחה בפני ציפי כיווני יצירה חדשים ומרתקים, ואתגרים מפתיעים הקשורים בשילוב חומרים ודרכי הבעה. יצירתם המשותפת היא מעשה אהבה. ציפי ואברהם מייצרים חפצי נוי ויודאיקה (חנוכיות, פמוטים וכו'), ומוכרים את יצירותיהם בכפר האמנים באניעם ובביתם שבקצרין. ניתן לתאם ביקור – יש להתקשר טלפונית 054-2273430