תערוכות רחוב בקצרין

קיץ, תערוכה שניה

ברוכים הבאים לתערוכה שנייה במוזיאון-חוצות קהילתי בקצרין. לאור הצלחת התערוכה הראשונה והתגובות הנלהבות מצד אמנים, אנשי מקצוע, תושבי העיר ומבקרים מכל הארץ, הוכפל לאחרונה שטח התצוגה של מוזיאון-החוצות, ובמקום להחליף את היצירות הקודמות הוחלט להציג בפניכם שתי תערוכות זו בצד זו. התערוכה הראשונה בנושא דמויות ונופים בקצרין ובגולן, המוצגת לשמאלכם החל מן המדרגות לחניית קניון 'לב קצרין', ממשיכה במקביל לתערוכה החדשה שלפניכם, שכולה בנושא קיץ. רוב המשתתפים הם יוצרים מקצרין והגולן, ומשתתפים בה גם אמנים אורחים.

תערוכת הקיץ מתחילה במקבץ עבודות שהמוטיב המרכזי שלהן הוא השמש. רינה רידמן מתארת רגע קסום של זריחה, סלינה בלנק מאיירת בשמש את שירה של עדה סימוניץ, רמית אלון משלבת גולגולת פרה ביצירתה 'קרני שמש', וחופית פרטוש יוצרת שמש שהיא גם פרח ועין פקוחה.

את מוטיב פרחי השמש ממשיכה נורית אורבך-מאירוביץ', בציורה הכפול 'שדה-חמניות'. עוד בשדה מניב הבצל המונומנטלי של הצלמת לוסי פז. דיוקן העיט של ורדה בן-חורין סמוך לצילומו של מאיר דינרמן (ז"ל) המתאר את דיוקן אחותו שרה דוקטנציילר-זהבי (ז"ל) בקיץ 1961. מספר יוצרים בחרו לרענן את אווירת הקיץ בהתמקדות בנושאים הקשורים במים. הצילום המעובד של שרי דובא מתאר חופשה באילת, והרחצה הלילית של לאה דור מתחברת למי הבריכה של יפה זונשיין. צעירת המשתתפים ניקול בלוצרקובסקי מציירת את הכנרת יחד עם סבתה נינה רפקין, ואמן האבן יובל לופן ואשתו אמנית הפסיפס רותי לופן מגישים דגים ומביאים את סיפורה של סירה הטבועה בבוץ הכנרת הנסוגה. מקבץ היצירות מימינכם כולו באווירת חום ויובש. גלעד פלאי קולט בעדשת מצלמתו את האור החודר דרך התגיות היבשות. סיגל ברקוביץ' מציבה עץ שלם שיבש ביצירתה התלת ממדית בעלת ההשפעה האבוריג'ינית. בהמשך לה מציירת ציפי דינרמן את שריפות הקיץ בגולן ובן-זוגה לחיים וליצירה, אברהם רוזנפלד, מוסיף את קוצי המתכת שלו. עוד מן הקוצים השולטים בנופי הקיץ שלנו מביאים הציירת נורית אורבך-מאירוביץ' והצלמים יריב טל ורחלי בס-בויאר.

לאה דור, אוצרת

האמנים המשתתפים

אברם רוזנפלד / גלעד פלאי / ורדה בן חורין / חופית פרטוש / יובל לופן / יפה זונשיין / יריב טל / לאה דור / לוסי פז / מאיר דינרמן (ז"ל) / נורית אורבך- מאירוביץ' / ניקול בלוצרקובסקי ונינה ריפקין / סיגל ברקוביץ' / עדה סימוניץ וסלינה בלנק / ציפי דינרמן / רותי לופן / רחלי בס-בויאר / רמית אלון / רינה רידמן / שרי דובא