תערוכות רחוב בקצרין

חוות החיות, תערוכה רביעית

ברוכים הבאים לתערוכת הרחוב הרביעית בקצרין. רוב המשתתפים הם יוצרים מקצרין והגולן, ומשתתפים בה גם אמנים אורחים.

הפעם נושא התערוכה הוא בעלי-חיים, והיוצרים מציגים בפנינו מגוון של חיות משק, חיות בר, חיות מחמד ואף בעלי חיים דמיוניים. עולם החי מעורר בנו קשת של רגשות ואכן בין היצירות נמצא כאלו העוסקות בקשר שבין האדם לבעלי החיים.

חלק ניכר מן המשתתפים בחרו להציג בעלי כנף. יתכן, כפי שמתארת זאת רחל אנדר בציור העיט שלה, אנו מבקשים "לעוף, לדאות, לגמוע מרחקים ולחזור הביתה". גם עדה סימוניץ, מעבירה בשירה "מפגשים בבוסתן" תחושה אישית הנסמכת הן על זיכרון אישי והן על אבני יסוד בתרבות העברית, וזאת על רקע צילומו של דן קינן.

קבוצת יצירות נוספת מתארת בעלי חיים בשדות המרעה, פרות, עזים וסוסים. עדית קמחי בוחנת את מושג העדריות באדם ובחי. יצירתה הנקראת "אידיאולוגיות ועדריות" צוירה בהשראת ספרו החדש של יהודה הראל 'לפרוט' ומתארת עדר המתלבט על שפת מצוק.

חלק מן העבודות מעוגנות בקרקע המציאות, כמו הדבורה מחומרים ממוחזרים של קרולינה סנשז, המבקשת מן הצופה לגלות מעורבות בשמירה על ערכים אקולוגיים. לעומת זאת חלק מן העבודות נוטות אל הדמיוני, כמו בת-הים המשולבת בעולם התת-מימי של רויטל קמחי, בת שרות בגן עפרוני בקצרין.

בין עבודות הצילום המוצגות הפעם גם קבוצת צילומים של משתתפות "חוג צילום גולן", צילה פלד, יפה זונשיין ולוסי פז. כמו כן אנו שמחים לחשוף בפני הקהל הרחב מקבץ מצילומיהם של ילדים בגילאי 3-4, הלא הם ילדי גן שושנים א', שעסקו לאורך השנה בפרויקט "תמונה שווה אלף מילים".

לאה דור, אוצרת

האמנים המשתתפים:

אברם רוזנפלד / אורי זכריה / אלעד בודנשטיין / אלעד מאירוביץ / אמיר אלקיש / אסנת רוטמן / אסתי סחייק הר-לב / אפי שריקר / גלעד פלאי / דן קינן / ורדה בן-חורין / חלי לוי / טוהר טלמור / יובל לופן / יעל אדרי / יפה זונשיין / יריב טל / לאה דור / לוסי פז / נורית אורבך- מאירוביץ' / משה בן-שחר / עדה סימוניץ / עדית קמחי / עודד גורביץעוזי זכאי / ציפי דינרמן / צילה פלד / קרולינה סנשז / רויטל קמחי / רותי לופן / רחל אנדר / רמית אלון / תמי חיימוב / ילדי גן שושנים א'